top of page

Gizlilik ve KVKK Politikası

Aşağıda, www.degisimustalari.com sitesinde bulunan kişisel bilgilerin korunması ve gizlilik politikamız ile ilgili esaslar ve şartlar belirtilmektedir.

Kullanıcının belirtilen şartları kabul etmesi, bu kişinin Değişim Ustaları, www.degisimustalari.com  adresi aracılığıyla sağladığı bilgilerin kullanım şeklini kabul ettiği anlamına gelir.

Kişisel bilgiler

Değişim Ustalarından haber almak için Kullanıcı’nın, Değişim Ustaları’na kendisine ait Ad, Soyad, elektronik posta adresi ile iletişim telefonu bilgilerini sunması gerekmektedir.

Bilgilerin Saklanması

Değişim Ustaları, kendisine elektronik ortamdan sunulan kişisel bilgileri belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Değişim Ustaları, yukarıda belirtilmiş olan bilgilerin kişi tarafından bildirilmesinin akabinde, bu bilgilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili diğer mevzuata uygun şekilde kaydedildiğini kişilere bildirir.

Amaçlar

www.degisimustalari.com sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikteki bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler ziyaretinizin saati ve süresi, ilgilenilen sayfalar ve daha önce ziyaret edilen site bilgisini içerebilir. Bu bilgiler sadece istatiksel amaçlı olmak üzere, platformumuzu geliştirecek fikirler üretebilmek ve siteyi daha sorunsuz işler hale getirmek adına kullanılır.

Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olarak hizmet vermektedir.

Güvenlik Önlemleri

Değişim Ustaları, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilginizi web sitesinde barındırmaz. Web sitesinde saklanan bilgiler tamamen istatistiksel bilgiler olup hiçbir kişisel bilgi içermez. Size ait tüm kişisel bilgiler güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Değişim Ustaları sistemimiz üzerinden işlenen tüm bilgiler için gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını taahhüt eder. Ancak Kişi, kullanım sırasında hiçbir sistem hakkında tam olarak güvence verilemeyeceğini ve bunun koşulsuz bir garanti anlamına gelmediğini unutmamalı ve Değişim Ustaları üzerinden yapacağı işlemleri bu husus doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Değişim Ustaları, arşiv, sistem ve kurulumlarında gerekli güvenlik önlemlerini aldığını, kişisel bilgilerin yürürlükteki ilgili kanunlara uygun şekilde kullanılacağını ve muhafaza edileceğini garanti eder.

Değişim Ustaları, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Değişim Ustaları, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla, talepleri halinde, kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.

 

Bildirimler

Değişim Ustaları, başka internet sitelerine link verebilir. Değişim Ustaları, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Kişisel bilgileriniz; ad-soyad, telefon numarası ve e-posta adresini tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir.

Onaylama

Kişi, bu koşulları kabul ettiği takdirde, kişisel bilgilerinin kişisel bilgiler dosyasına kaydedilmesini ve Değişim Ustaları tarafından yukarıda belirtilen amaçlar için kullanılmak üzere otomatik uygulamaya alınmasını kabul ettiğini bildirmiş olur.

Değişiklik Hakları

Değişim Ustaları, gelişen şartlar dahilinde herhangi bir zamanda gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu eklemeler, değişiklikler ya da düzenlemeler ilan edilir edilmez internet sitesinde yayınlanacak, ayrıca kişinin kayıt esnasında vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda en etkin yöntemlerle bildirimler yapılacaktır. Bu bildirimlerin gereği gibi yapılabilmesi için kişinin Değişim Ustalarına sunduğu iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olması gerekmekte olup, aksi bir durumda Değişim Ustaları sorumluluk kabul etmeyecektir.

Kişilerin giriş, iptal, düzeltme ve itiraz hakkı

Değişim Ustaları, kişilere yürürlükteki yasamaya uygun olarak giriş, bilgilendirme, düzeltme, iptal ve itiraz hakları vermektedir. Bu nedenle, 15/1999 numaralı Kişisel Verileri Koruma Kanun’da belirtildiği üzere, Kişi aşağıdaki yolları kullanarak Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile birlikte yazılı bir başvuru yaparak bu haklarından faydalanabilir:

bottom of page