top of page
Kitap Okuma Atölyesi: Puslu Kıtalar Atlası
Kitap Okuma Atölyesi: Puslu Kıtalar Atlası

23 Eyl Per

|

Zoom

Kitap Okuma Atölyesi: Puslu Kıtalar Atlası

İçinde yaşadığımız dünyaya bambaşka açılardan bakmaya davet ediyoruz sizi!

Registration is Closed
See other events

Tarih ve Yer

23 Eyl 2021 20:30

Zoom

İçerik

“Bir insanın asıl kimliği insanlıktır.” diyebilecek kadar gerçekçi, “kafamın içindeki dünya ile dışındaki arasında bir fark göremiyorum…” diyebilecek kadar düşle gerçeği iç içe yaşayan post-modern bir yazarın post-modern bir romanıdır.

İhsan Oktay Anar için Türkiye’nin Tolkien’i diyenler haksız sayılmazlar. Anar için okuyucusunu “bir yolculuğa çıkarıyor” demek neredeyse anlamsızdır, Anar bizi yolculuğa çıkarmakla kalmaz, bizi yolculuğun kendisi haline getirir. Düş, gerçekle karışır, düş düşle yarışır, gerçek düşe düş gerçeğe dönüşür. Anar’ın felsefeci kimliği romanın her satırında kendini hissettirir. Ama ne felsefe. İnsanı kendinden alan, yolun da, yolcunun da, yolculuğun da aslında bir ve aynı olduğunu,gerçeğin düş, düşün gerçek olduğunu yüzümüze tokat gibi çarpan olağanüstü bir felsefedir.

Değişim Ustaları zoom hesabı üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı eğitimler için kaydınızı yaptıktan sonra, giriş yapacağınız linki ve canlı eğitim için ihtiyacınız olan bilgileri, etkinlikten en geç 3 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz.

Etkinliği Paylaş

bottom of page